Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejhezčí městský ostrov světa - Kampa je druhá

3. 2. 2011

 

Nejhezčí městský ostrov světa – Kampa je druhá

Pražská Kampa se umístila jako druhá v žebříčku turisticky nejvděčnějších městských ostrovů světa. Ten sestavila internetová firma Virtual Tourist. Desetimístný žebříček v prosinci 2010 zveřejnila agentura Reuters. 

První místo obsadil Ostrov svatého Ludvíka v Paříži, jakožto „nejčistší příklad francouzské uměřenosti“. Za jeho možná největší atrakci firma označila zmrzlinárnu Berthillon. Z ostrůvku je překrásný výhled na katedrálu Notre-Dame, stojící na sousedním ostrově Cité.

V žebříčku druhou pražskou Kampu mnozí považují za nejromantičtější část Prahy. Tato oblast českého hlavního města je tak ohromující, že vypadá skoro neskutečně, soudí cestovní firma VirtualTourist. Zpráva si všímá „Lennonovy zdi“, na které lidé z celého světa vzdávají hold zavražděnému členovi skupiny The Beatles Johnu Lennonovi.

 Třetí místo obsadil srbský Ada Ciganlija na řece Sávě v Bělehradu, na čtvrtém místě se v žebříčku umístily Isola Tiberina na Tibeře v centru hlavního italského města Říma, páté skončily mořské ostrovy Christianshavn v dánské Kodani a šesté místo připadlo Fort Denison Pinchgut v australském městě Sydney.

Afriku reprezentuje na sedmém místě Zamalek na Nilu v Káhiře, za ním je na osmém místě Markétin ostrov na Dunaji v Budapešti. Deváté místo obsadil Ša-mien na Perlové řece v čínském Guanzhou a na desátém místě byl vyhodnocen Trödelmarktinsel na řece Pegnitz bavorském Nürnbergu.