Jdi na obsah Jdi na menu
 


ICC - patra 102-118. To je The Ritz-Carlton v Hongkongu

31. 3. 2011

 

The Ritz-Carlton – nejvyšší hotel světa v Hong Kongu
Dechberoucí panoramatické výhledy na slavný přístav Victoria i nejvýše položený bazén a bar na této planetě. To jsou hlavní trumfy nejvyššího hotelu světa The Ritz- Carlton*****, který dne 29. března 2011 byl slavnostně otevřen v Hong Kongu.
Hotel The Ritz-Carlton***** zabírá 17 nejvyšších pater v mezinárodním obchodním centru (ICC) – od 102. do 118. patra. Pokud si tady objednáte některý ze 312 pokojů, neměli byste trpět závratěmi. Mrakodrap se tyčí do výše 484 metrů nad rušnými ulicemi jihočínské metropole.
The Ritz-Carlton***** nabízí jedno z nejdražších ubytování ve městě plném luxusních hotelů. Jedna noc v nejjednodušším pokoji typu Deluxe o velikosti 50 m² stojí od 752 amerických dolarů (asi 13 500 Kč). Apartmá pro nejnáročnější, Ritz-Carlton Suite, má rozlohu 365 m², stojí na den okolo 83 000 Kč a klientům je k pokoji přidělen po celých 24 hodin osobní komorník.
Interiér nejvyššího hotelu světa vyzařuje vysoce elegantní atmosféru, s hlavními barevnými tóny v černé, hnědé a béžové. Hostům jsou k dispozici tři přepychové restaurace. Například Tosca, která se specializuje na italskou kuchyni, je výjimečná svými kaskádovitými fontánkami a tyrkysovými jezírky. Nezapomenutelný zážitek nabízí restaurace Ozone v nejvyšším, 118. patře s impozantním výhledem na přístav Victoria, panorama města a Jihočínské moře. Milovníci čokolády ocení tzv. Čokoládovou knihovnu se všemi myslitelnými čokoládovými lahůdkami a servírováním odpoledního čokoládového čaje.
Designéři také připravili pro návštěvníky unikátní bazén, umístěný rovněž v nejvyšším patře mrakodrapu. Milovníci koupání mohou přímo z vyhřáté vody sledovat obří LCD obrazovku s úhlopříčkou 19 metrů, instalovanou na stropě, kde se promítají záběry z vodního světa.
Výstavba hotelu trvala 10 let. A jak říkám: „život letí jako jelen, byvši do p…le střelen.“ Omlouvám se za tu rýmovačku, ale zdála se mi docela příhodná.  

chn_hkg_ritz-carlton_1.jpg

Svoje prvenství nejvyššího hotelu na světě ale The Ritz-Carlton pravděpodobně ztratí už v roce 2014, kdy se plánuje otevření hotelu J-Hotel na vrcholu Šanghajské věže. Ta se v současné době staví a měla by dosáhnout výšky 632 metrů.
Primát nejvyšší budovy světa drží v současné chvíli (duben 2011) se svými 828 metry Burj Khalífa v Dubaji. I v tomto mrakodrapu sídlí Armani Hotel *****. Ale jeho nejvyšší patro, které zabírá, je jen devětatřicáté. No to je bída, tak nízko …