Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejhorší turistické město? To je Moskva

10. 10. 2015

Nejhorší turistické město? To je Moskva

Špinavé hotely, vysoké ceny a nejméně ochotní obyvatelé vůči cizincům. Ruské hlavní město Moskva se stalo nejhorším turistickým městem roku 2014. Má sice bohatou historii a hraje důležitou roli v politice, přesto se ruské hlavní město stalo místem, kam přijíždí čím dál méně lidí ze zahraničí.

Lidé, kteří plánují navštívit Moskvu, by se měli připravit na nepřátelské obyvatelstvo, příšerné hotely, nedostatek obchodů a vysoce přemrštěné ceny. Podle výročního průzkumu serveru TripAdvisor.com který shromáždil přes 54 000 názorů cestovatelů z celého světa a vytvořil seznam 37 městských turistických destinací, skončila Moskva na posledním místě.

Průzkum zahrnoval pět kategorií: V kategorii „nejlepší celková zkušenost“ skončila Moskva třetí od konce. V kategorii „přívětivost, restaurace a nakupování“ skončila druhá od konce a kategorie „ochota místních, taxi služby, řidiči“ a „hotely“ byly pro Moskvu úplným propadákem.

 

Vítejte v Japonsku

V kategorii „nejlepší celková zkušenost“ skončila na posledním místě indická Mumbai. Hlavním důvodem byla nečistota ulic a úděsná hromadná městská doprava. Předposlední se překvapivě umístilo poměrně malebné město Punta Cana v Dominikánské republice.

Anketa však měla i své vítěze. Japonské Tokyo se stalo absolutním vítězem jako nejlepší město pro turismus na světě.

Např. anglická metropole Londýn se umístila na 11. místě, ale dosáhla druhého místa v kategorii „noční život“ a třetího místa v kategorii „nakupování“. Předstihly ho pouze New York a Dubai. Londýn zklamal hosty díky svým obyvatelům. I když služby jako např. taxi byly hodnoceny poměrně vysoko, za ochotu místních lidí se Londýn umístil až na 32. místě z celkových 37 hodnocených měst. Velmi špatně rovněž dopadla hodnota libry v poměru k množství zboží, které si za ní může cizinec nakoupit. Skončila ve své kategorii až téměř na konci žebříčku – na 34. místě.

A další vysoko hodnocená města podle tisíců zahraničních hostů účastnících se této ankety tohoto cestovatelského serveru? Singapur zvítězil v kategorii „nejpohodlnější město“, Řím zvítězil v kategorii kultura a Dubai pro své hotely a příjemné nakupování zejména cenností (máte-li na něj příslušné money). Ale jak každý zná, bez peněz…