Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhohorní DinoPark v Plzni

19. 6. 2015

 

DinoPark v Plzni

Mezi nejvíce navštěvovaná místa na Plzeňsku patří již řadu let zoologická a botanická zahrada. Od roku 2003 se v jejím sousedství na plzeňských Vinicích nachází i DinoPark. Je to unikátní zábavní a vzdělávací park pro celou rodinu. Kromě procházky parkem s obrovskými prehistorickými ještěry si děti mohou zahrát na paleontology, k dispozici jsou také multimediální prezentace.
 
       V tomto unikátním zábavním parku jsou na ploše tří hektarů umístěné ozvučené statické i pohyblivé modely prehistorických zvířat v životních velikostech. Nacházejí se v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let.
 
       Součástí DinoParku Plzeň je jedinečné 3D kino s vlastním filmem z prostředí druhohor; Dětské paleontologické hřiště; Naučná stezka; prodejna suvenýrů DinoShop; občerstvení DinoCafé i DinoGril. DinoPark Plzeň je součástí ZOO, lze jít do něho i samostatně. Otevřeno je od dubna do října denně od 9 do 18 hodin.
 
       Do DinoParku se dostanete těmito způsoby: Z železniční stanice Plzeň-hlavní nádraží podchodem na zastávku tramvají směrem do centra a odtamtud /Hlavní nádraží ČD, Sirková/ linkou č. 1 směr Bolevec (výstup k DinoParku je na 5. stanici Lékařská fakulta, Karlovarská); autobusem od CAN /Centrální autobusové nádraží/ nebo ze stanice Sady Pětatřicátníků linkou č. 41 směr Vinice (výstup k DinoParku na stanici Brněnská), autem z centra města Plzeň směrem na severní předměstí Lochotín (na Karlovy Vary), u lékařské fakulty odbočte vlevo směrem na Vinice nebo blíže k centru města na rondelu (nadúrovňový kruhový objezd) a dále pak podle směrových šipek /ZOO/.
 
       Vstup do DinoParku je možný přímo horním vchodem Vinice nebo přes hlavní vchod do ZOO. Nejvýhodnější variantou je zakoupení společné vstupenky ZOO + DinoPark. Pokud si návštěvník zakoupí vstupenku buď pouze do DinoParku nebo pouze do ZOO, je možné následné dokoupení druhé vstupenky, v tomto případě je ale cenové zvýhodnění menší. V ceně vstupenky do DinoParku je obsažen vstup do unikátního 3D kina, kde je po celý den promítán trojrozměrný film Příběh mláděte. Polarizační 3D brýle jsou návštěvníkům zapůjčeny zdarma.
 
Vstupné
ZOO
DinoPark
ZOO+Dino
Jednodenní
Dospělí
Děti 3-15 let
Dospělí ZTP
Děti ZTP
Děti do 3 let
 
90 Kč
60 Kč
45 Kč
30 Kč
0 Kč
 
90 Kč
60 Kč
45 Kč
30 Kč
0 Kč
 
150 Kč
100 Kč
75 Kč
50 Kč
0 Kč
Roční permanentka
Dospělí
Děti 3-15 let
Rodina (2 + 2 děti)
 
 
400 Kč
300 Kč
800 Kč
 
 
400 Kč
300 Kč
800 Kč
 

          Plzeňský DinoPark je po ZOO a Prazdroji třetím nejnavštěvovanějším turistickým cílem města. Ročně zhlédne jeho expozice kolem 180 000 návštěvníků. Přijďte se také podívat, je na co.