Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cílem turistů je zámek v Hluboké nad Vltavou

27. 10. 2010

 

Nejatraktivnějším cílem turistů je zámek Hluboká nad Vltavou
 
Obrovským úspěchem pro jižní Čechy skončila anketa o nejatraktivnější tuzemskou turistickou nabídku, kterou vyhlásila agentura CzechTourism. Absolutním vítězem se stal zámek Hluboká nad Vltavou.  V rámci celé ČR skončila na druhém místě aktivita "Ošetřovatelem v ZOO" ze Dvora Králové nad Labem, na třetím místě se umístil hrad Křivoklát, na čtvrtém místě se umístila Botanická zahrada hl. města Prahy, na pátém byly vyhodnoceny LS Royal Mariánské Lázně - relaxace pro tělo a duši a na 6. místě ZOO Plzeň - docela jiný svět.  Nejlepší turistickou akcí byly vyhlášeny Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově před festivalem Colours of Ostrava a Znojemským historickým vinobraním.  Na čtvrtém místě se umístila Jízda králů ve Vlčnově, na pátém Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a na šestém GP ČR - mistrovství silničních motocyklů v Brně.
Zámek v Hluboké nad Vltavou je podle agentury CzechTourism ideálním výletním cílem pro milovníky historie, romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Ve všeobecném povědomí figuruje jako nejhezčí zámek Česka, který za svou současnou podobu vděčí rodu Schwarzenbergů.
Ty tam jsou doby, kdy se Hluboká ukládala do zimního spánku. Od roku 2009 zde funguje i zimní prohlídkový okruh, takže zámek je přístupný po celý rok. V roce 2009 byla Hluboká druhým nejnavštěvovanějším místem v Jihočeském kraji za Českým Krumlovem.
 
Výsledky v jižních Čechách
 
Pořadí
Lokalita
Počet hlasů
1.
Zámek Hluboká nad Vltavou
1 849
2.
Grafitový důl pod Českým Krumlovem
332
3.
Lázně Bechyně – léčení, wellness, relax
286
4.
Adrenalin park Hluboká nad Vltavou
279
5.
Elektrárna královského města Písku
195
6.
Technická památka Buškův hamr
176
7.
Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov
159
8.
Blatenská ryba – sportovní rybolov a rekreace
120
9.
Rafting na divoké vodě v Českém Vrbném
111
10.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově
101
 
Jako absolutní vítěz soutěže získává zámek Hluboká nad Vltavou od agentury CzechTourism 100 tisíc korun českých na propagaci.
 
Výsledky na Šumavě
Pořadí
Lokalita
Počet hlasů
1.
Hrad Rožmberk
980
2.
Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně
503
3.
Šumavské safari – pozorování jelenů
412
4.
Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách
345
5.
Jak žili Keltové – Archeopark Prášily
309
6.
Lyžování a zábava ve ski areálu Lipno
231
7.
Biofarma Vojetice
159
8.
Bikepark Špičák
144
9.
Návrat k tradicím aneb Muzeum není nuda - Horažďovice
113
10.
Relax a sport pod ekoznačkou – Sporthotel Zátoň
34
 
Druhý ročník soutěže Ceny Kudy z nudy 2010 předčil očekávání a dokázal, že Češi nemají s trávením volného času v ČR žádný problém. Zajímají je nové, originální a atraktivní nabídky. Potvrzuje se, že jsou národem zvídavým, který chce hodně poznávat, zajímá se o zážitkové a aktivní dovolené.
Soutěžilo se jak za celou ČR (2 kategorie), tak za jednotlivé turistické regiony (17). Do hlasování v soutěži se zapojilo přes 11 tisíc lidí, kteří odevzdali více než 62 tisíc hlasů.
Výše uvedené tabulky (byly vybrány jako zajímavé) jsou příkladem dvou ze 17 turistických regionů, celý výčet by se na tyto stránky vzhledem k rozsahu nevešel - lze se na ně podívat na stránkách CzechTourism.cz.