Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Cílem turistů je Hluboká

27. 10. 2010

Nejatraktivnějším cílem turistů je zámek Hluboká nad Vltavou

Obrovským úspěchem pro jižní Čechy skončila anketa o nejatraktivnější tuzemskou turistickou nabídku, kterou vyhlásila agentura CzechTourism. Absolutním vítězem se stal zámek Hluboká nad Vltavou.  V rámci celé ČR skončila na druhém místě aktivita "Ošetřovatelem v ZOO" ze Dvora Králové nad Labem, na třetím místě se umístil hrad Křivoklát, na čtvrtém místě se umístila Botanická zahrada hl. města Prahy, na pátém byly vyhodnoceny LS Royal Mariánské Lázně - relaxace pro tělo a duši a na 6. místě ZOO Plzeň - docela jiný svět.  Nejlepší turistickou akcí byly vyhlášeny Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově před festivalem Colours of Ostrava a Znojemským historickým vinobraním.  Na čtvrtém místě se umístila Jízda králů ve Vlčnově, na pátém Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a na šestém GP ČR - mistrovství silničních motocyklů v Brně.
Zámek v Hluboké nad Vltavou je podle agentury CzechTourism ideálním výletním cílem pro milovníky historie, romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Ve všeobecném povědomí figuruje jako nejhezčí zámek Česka, který za svou současnou podobu vděčí rodu Schwarzenbergů.
Ty tam jsou doby, kdy se Hluboká ukládala do zimního spánku. Od roku 2009 zde funguje i zimní prohlídkový okruh, takže zámek je přístupný po celý rok. V roce 2009 byla Hluboká druhým nejnavštěvovanějším místem v Jihočeském kraji za Českým Krumlovem.

101

Jako absolutní vítěz soutěže získává zámek Hluboká nad Vltavou od agentury CzechTourism 100 tisíc korun českých na propagaci.